Co to są linki sponsorowane ?

Linki sponsorowane inaczej zwane boksami reklamowymi są rodzajem bardzo skutecznej reklamy w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google. Reklama w postaci linku sponsorowanego wyświetlają się obok normalnych wyników wyszukiwania. Aby zwiększyć skuteczność tej metody reklamy, każdy link jest umieszczony w ten sposób by pojawiał się w powiązaniu z wyszukiwaną przez użytkownika frazą. Linki sponsorowane istnieją w postaci krótkich tekstów na które składa się nagłówek oraz dwa wiersze opisu. Do tego dochodzi oczywiście link prowadzący do reklamowanej strony. Reklamowanie swojej strony przy użyciu linków sponsorowanych ma swoje zastosowanie również wtedy gdy reklamy będą wyświetlać się na innych stronach internetowych, które są tematycznie powiązane ze stroną reklamowana. Taką metodę promocji naszej strony internetowej nazywamy- reklamą kontekstową.
Linki sponsorowane z pewnością stanowią najszybszy i zdecydowanie najprostszy sposób za pomocą którego możemy sprawić że nasza strona internetowa zajmie wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Jest to bardzo elastyczna metoda reklamy. Linki sponsorowane mogą przybrać, formę zarówno tekstową jak i graficzną. Coraz częściej spotyka się także linki w postaci video, które słyną z naprawdę wysokiej skuteczności.
Korzyści jakie odniesiesz jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie linków sponsorowanych do promocji swojej strony są naprawdę ogromne. Oto niektóre z nich:
- szybki wzrost popularności strony - dzięki niemu w krótkim czasie zwiększysz zainteresowanie twoją stroną, a co za tym idzie przyciągniesz większą ilość klientów.
- oszczędność czasu - czas oczekiwania na efekty jest bardzo krótki. Linki będą wyświetlać już w ciągu kilku godzin od startu kampanii.
- kontrola kosztów - masz dostęp do statystyk i raportów 24 godziny na dobę! Możesz na bieżąco kontrolować koszty i skuteczność reklamy.
- skuteczność - linki sponsorowane są tworzone indywidualnie pod twoją stronę. Dzięki zastosowaniu odpowiednich słów kluczowych, możesz bardzo precyzyjnie dotrzeć do klienta zainteresowanego twoim produktem lub usługą.

Usługi świadczone przez RekNetMedia